Zakonnicy ze Zgromadzenia Ducha Świętego zapraszają na całonocne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego nazwane „Nocą Siedmiu Cudów”.

Czuwanie rozpocznie się w kościele rektorskim w Bydgoszczy (al. Jana Pawła II 117) w sobotę, 3 czerwca, Mszą Świętą o godz. 20. Poprzedzone będzie dwudniowymi rekolekcjami o Duchu Świętym. W czwartek i piątek, 1 i 2 czerwca, na Mszy Świętej o godz. 19, nauki głosić będzie o. Mariusz Chyrowski, redemptorysta.

Poszczególne godziny nocnej modlitwy będą kolejnymi odsłonami hasła tegorocznego czuwania: „Idźcie i głoście w mocy Ducha Świętego”. Oprócz głębokich treści nie zabraknie świadectw, wymownych znaków, czasu na modlitwę osobistą i radosnego śpiewu.

Zostanie przygotowana specjalna Kaplica Miłosierdzia, w której przez całą noc kapłani posługiwać będą w konfesjonale. Będzie m.in. ks. Jacek Dziel z Markowic, ustanowiony przez papieża Franciszka Misjonarzem Miłosierdzia.

Dla uczestników zapewniony będzie także ciepły posiłek, po którym odbędzie się modlitwa wstawiennicza i modlitwa uwielbienia. Przygotowana zostanie również specjalna salka dla dzieci, które będą mogły spędzić tam noc wraz z opiekunami.

Czuwanie zakończy się około godz. 6 rano. W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie z Bogiem tęskniącym za człowiekiem!